KĀ KOREKTI VEIDOT DARBA PIETEIKUMU?

CV online rakstīšanas paraugi ir ļoti pieprasīti. Lai gūtu ienākumus, ir nepieciešams darbs un dažāda veida darba vakances ir aktuālas gan tiem, kuri atrodas bezdarbnieka statusā, gan tiem, kuri lūko pēc profesijas maiņas vai kā savādāk vēlas mainīt savu ikdienas rutīnu. Maldīgi uzskatīt, ka CV jābūt pilnam ar dažāda veida informāciju, jo patiesībā, tajā jāatspoguļo informācija, kas saistīta ar vakanci. Objektīvi novērtēt to, vai potenciālajam darba ņēmējam ir prasmes un iemaņas amata veikšanā, nepieciešams norādīt vakancei atbilstošu informāciju. Aktuālās vakances tiek izvietotas sociālajos tīklos, darba devēju interneta vietnēs, nodarbinātības aģentūru lapās un arī sludinājumu portālos. Kandidāta motivācijas vēstule un cv paraugs ir normāla prasība darba devēju vidū. Tas ir vieglākais veids, kā darba devējam pārliecināties par kandidāta kompetenci.

KĀ PARĀDĪT PAR SEVI LABĀKO IESPAIDU DARBA DEVĒJAM?

Ir nozares, kurās motivācijas vēstuļu jēga netiek līdz galam izprasta un līdzīgi ir arī ar CV. Tas ir ātrs un viegls veids, kā darba devējam pārliecināties un uzzināt kandidātu pieredzi, prasmes un iemaņas, kas saistītas ar konkrēto vakanci. CV un motivācijas vēstuļu paraugi ir atrodami internetā, pie tam – dažādās valodās. Ja korekti tiek izpildīti visi darba devēja lūgumi, automātiski palielinās iespējamība, ka tiksiet uzaicināts uz pārrunu otro kārtu.

VAI DARBA VIETU ĀRZEMĒS VAR SAMEKLĒT PATS?

Darbs ārzemēs ir tik pat pieprasīts kā pirms 15 gadiem. Darbs vai sezonas darbs ārzemēs ir labs veids kā nopelnīt papildus līdzekļus un iegūt prasmes, zināšanas un pieredzi strādājot ārzemju darba vidē. Par laimi, dzīvojam laikā, kad ir viegli iegūt informāciju par vakancēm vai darba devējiem arī ārzemēs. Lai aprastu to, vai vakance ir korekta, darbā iekārtošanas aģentūra pilda savus noteikumus un arī atsauksmes par piedāvājumu ir pozitīvas, der pārbaudīt informāciju online. Dokumentus, kas vajadzīgi, lai iekārtotos darbā ārzemēs, palīdz nokārtot gan valsts aģentūras, gan privātas. Papildus piepelnīšanās, jauni kontakti, iespējas iegūt jaunus draugus un pieredzi ir nenovērtējami bonusi, kas pavada katru darba ņēmēju ārzemēs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *