Kam tieši vērst pastiprinātu uzmanību, kad tiek izvēlētas vasaras un ziemas jaunas riepas?

Vai, piemēram, pārvietojoties ar pašu automašīnu, Jums ir būtiska droša braukšana un komforts? Tikai gudri izvēlētas auto riepas spēs palīdzēt to visu sekmēt. Kad tiek izvēlētas riepas, būtisks faktors ir saprast, kādas tad riepas jau ir vajadzīgas – vasaras vai arī ziemas riepas. Papildus sezonas apstāklim, ir nozīmīgi ievērot to, kāds tieši ir pats auto un Jūsu vadīšanas raksturs, kur tad plānojat doties ar auto, un arī to, cik ievērojams jau ir budžets auto riepu pirkšanai. Šeit mēģināsim novērtēt pamata kritērijus, priekš tam, lai saprastu, kā tad atlasīt piemērotākās riepas priekš sava auto.

Vai tiešām būtiska ir vien sezonalitāte?

Braukšanas drošību nosaka vairāki faktori. Viens no pamata faktoriem jau ir pārdomāta riepu atrašana. Priekš tam, lai nopirktu auto riepas, kas tiešām var veicināt drošu saķeri ar ceļu, sakumā būtu jānosaka to atbilstība sezonai, kāda ir. Konkrēti vasaras riepas būs paredzētas braukšanai, kad temperatūra ir no +7 grādiem. Tās ir izgatavotas tieši no cietiem maisījumiem, līdz ar to tās izceļas ar diezgan augstu nodilumizturību un vēl drošu vadāmību. Taču zemā temperatūrā tāda tipa modeļi kļūst pārāk stīvi un nenodrošina labu saķeri ar ceļu. Protams, ka gripmax ziemas riepas ir taisītas jau no mīkstiem maisījumiem, līdz ar to tās saglabā braukšanas drošību aukstās temperatūrās. Šādu riepu protektors standartā ir aprīkotas ar radzēm, kas paaugstina drošības līmeni, braucot pa slapju sniegu vai pat ledu. Vissezonas riepas ir it kā kompromisa variants, kurš drošības ziņā jau nav tik ļoti labas, kā konkrētajai sezonai domātās. Šāds variants būtu piemērotas reģioniem, kur tad ziemā temperatūra nemaz nav ļoti zema.
Vēl kāds svarīgs punkts jau ir riepu protektora zīmējums. Riepas ar rakstu bez virziena būs budžeta variants, tādēļ tās jau ir samērā populāras, taču tās nespēj nodrošināt labu drošības pakāpi. Braukšanai pa dubļainiem ceļiem būs piemēroti modeļi jau ar noteikta virziena rakstu, kas novirza ūdeni no riepu apakšas. Vislabāko saķeri, it īpaši nestabilos laika apstākļos, sekmē riepas jau ar asimetrisku rakstu, kas tad varētu veicināt auto manevrēšanu. Der ielāgot, kad nozīme būs cenai. Pērkot diezgan lētas riepas, tiek taupīts tieši uz Jūsu pašu drošības. Tādēļ labāk atlasīt kādu tieši vidējās klases produktu. Ja nav īsti saprotams, kādas tad konkrēti riepas pasūtīt, labāk lūgt palīdzību pie profesionāļiem, piem., jebkāda riepu noliktava strādā tikai ar speciālistiem.

Riepu garāža vai, piemēram, internetveikals, pie kā pasūtīt auto riepas?

Kad tiks meklēta riepu noliktava vai arī riepu serviss, vēl ir dažas nianses, kam nepieciešams pievērst savu uzmanību. Nemaz nav nozīmīgi, vai būs Jums nepieciešamas pavisam jaunas riepas vai arī izmantotas, pirmais, ir jāraugās klientu rekomendācijas. Mūsdienu riepu noliktava būs jau ar to vietni un bez šaubām būs iespēja sameklēt rekomendācijas vai sūdzības tieš‬i par speciālistu darbu. Kā vēl viena svarīga lieta ir pakalpojumu klāstu spektrs – svarīgi jau ir, lai šī nemaz nav tikai riepu garāža, bet jau tiek nodrošināta arī riepu montāža. Tas tad ir ērti un laika ziņā ekonomiskāk. Kad tiek piedāvātas pavisam jaunas riepas, ļoti labi būtu, ja atrodami pat lietie diski. Ja šāda riepu garāža būtu arī serviss tajā pat laikā, jābūt tādam pakalpojumam, kā riepu balansēšana. Servisam ir jābūt sakoptam un vēl strādājošajam personālam pretimnākošam. Taču ja klientam ir interese par riepu ražotājiem, atsaucīgā servisā vienmēr varēs sniegt visu nepieciešamo informāciju par šiem. Nav nozīmīgi nepieciešamas pavisam jaunas riepas, vai jau lietotas, profesionāli speciālisti vienmēr spēs sniegt padomus, lai Jūsu braukšana ir droša kā arī ērta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *