KUR IEGĀDĀTIES KOMPRESIJAS APĢĒRBU UN ZEĶES?

Mūsu pašsajuta katru dienu būtiski ietekmē veselību un komforta līmeni, kas, savukārt, iet roku rokā ar to, ko dienas gaitā varam vai nevaram paveikt. Ikdienas gaitas un darbi tiek būtiski ietekmēti, ja jūtamies kaut nedaudz nekomfotabli savā ķermenī, noguruši un pilni emocionālas spriedzes. Šādi momenti ir īpaši piemēroti tam, lai dotu savam ķermenim un garam izdevību atpūsties un uzlādēt spēkus. Dažāda tipa rehabilitācijas procesi ir tie, kas allaž noder arī profilaktiskos gadījumos un liek mūsu ķermenim un garam, burtiski, lidot. Piemēram, ja esat grūtniece, esat pārcietis vēnu operāciju vai ikdienā vienkārši esat pakļauti lielai slodzei dažādās ķermeņa zonās, ievērojams atspaids ķermeņa pašsajūtai paredzēts kompresijas apģērbs un tieši kompresijas zeķes un zeķubikses. Topošās māmiņas nenoliedzami novērtēs ne tikai kompresijas zeķes, bet arī grūtnieču jostas un speciālo apakšveļu, kas būs lieliski palīgi ne tikai grūtniecības, bet arī pēcdzemdību periodā. Savukārt, ja būtiska nedaudz nopietnāka pieeja rehabilitācijai, tad dažāda veida ortozes sniegs lielu atbalstu ikdienas gaitām.

 

Kompresijas apģērbs iesākumā varētu šķist mazliet dīvains, taču pēdējā laikā kļūst ar vien populārāks. Ar vien lielākoties aktīvās atpūtas piekritēji, izvēlas zem sava brīvā, sportiskā apģērba, pavilkt apakšā kompresijas bikses, kreklu, zeķes. Šādā veidā ir iespējams mazināt noguruma un diskomforta radītās neērtības, jo kompresijas apģērbs uzlabo asinsriti slodzes situācijās. Kompresijas zeķes ir nopērkamas gan aptiekās, gan dažādos tiešsaistes veikalos, kas piedāvā šāda un līdzīga tipa aksesuārus. Tautā visbiežāk tās tiek dēvētas par vēnu zeķēm, jo ir obligāta nepieciešamība pēc vairāku vēnu operāciju veikšanas rehabilitācijas periodā, pie tam, vēnu zeķu sniegtās priekšrocības obligāti novērtēs gan tie, kuri ikdienā dara stāvošu darbu, gan tie, kuri regulāri dodas lidojumos.

 

KAD VAJADZĪGS NOPIRKT ORTOZES?

Ortozes palīdz ikdienā atgūt un attīstīt zudušās pašaprūpes un ikdienas iemaņas, tādēļ tās ir īpaši nepieciešamas cilvēkiem pēcoperācijas un rehabilitācijas periodā, kā arī personām ar kustību traucējumiem. Ortozes visbiežāk tik iedalītas medicīniskajās un sporta ortozēs, kas abas pilda atbalsta funkciju. Sporta ortozes ir izplatītas aktīva dzīvesveida piekritēju vidū, savukārt medicīniskās ortozes ir populāras personām ar fizisku invaliditāti, pēcoperācijas rehabilitācijas periodā. Eksistē dažāda veida ortozes, kas katra pilda savu funkciju – ortozes celim, potītes ortozes, ortizes elkonim, ir arī ortozes roku pirkstu ufnkciju atjaunošanai, bandāžas un daudz kas cits. Pirms attiecīgu ortožu iegādāšanās, lūdzam konsultēties ar funkcionālo speciālistu, lai saprastu kāda veida ortozes ir vajadzīgas, jo nepiemērota terapija var nodarīt lielākas sekas mūsu veselībai, kā varētu likties sākumā.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *