Meža pārdošana Latvijā.

Meži ir tie, ar ko mūsu zeme mēdz atšķirties citu valstu starpā. Vēl par Latvijas pazīšanās zīmēm ir iespējams nosaukt jūru, tīrumus un, protams, zilos ūdeņus un skaisto dabu kopumā. Mūsu valstī meži pieder gan juridiskām, gan privātpersonām. Personu darbs mežā un cirsmās, regulē Mežu likums. Mežu un arī koklaukums pirkšana un pārdošana kļūst ierasts darījumu veids turklāt, meža cenas noteikti ir atkarīgas no vairākiem likumā noteiktiem faktoriem. E- vidē ir atrodami ļoti daudz mežu un arī cirsmu pirkšanas kā arī pārdošanas piedāvājumi un visi kā viens apgalvo, ka nodrošina labāko cenu. Bieži vien redzam sludinājumus gan par to, ka mežus pērk, gan mežu piedāvā. Kas ir jāzina par šāda tipa darījumiem, lai tas būtu izdevies? Kas tad tieši sekmē mežu un cirsmu cenas mūsu valstī?

 

Kāda cena ir mežam?

Rentablitāte bez šaubām ir viens no vadošajiem faktoriem cenas noteikšanā. Šis rādītājs noteikti ir svarīgs ne vien privātpersonām, bet arī Valsts mežiem. Kubatūra un arī ceļu tuvums noteikti ir samērā svarīgi aspekti, ja pārdodat cirsmu. Ja mežu ir vēlme pārdot Latvijas Valsts Mežiem, tad vērtēšanā noteiktā cena būs pēdējā un arī, parasti, augstāku vērtību par to, privātpersonas piedāvās reti. Jo vairāk pircēju interesēsies par konkrēto mežu zemi, jo lielāka opcija saņemt augstu cenas piedāvājumu.

 

Vai mežu pirms pārdošanas jādasto?

To pārdošana notiek katru dienu. Cirsmu cenu noteikšanā, nozīme noteikti ir arī tam, vai tai seko jaunaudze, kāds ir mežu veids, atrašanās vieta un arī tamlīdzīgi. Cirsmas, pirms pārdošanas, jādasto – jāizmēra kubatūra kubikmetros, lietojot koku augstumu un caurmēru realitātē. Interesenti meža un cirsmu iegādei un pārdošanai būs vienmēr, jo kokapstrāde mūsu valstī ir ārkārtīgi populāra.

 

Cik izmaksā mežs?

Meža cenas Latvijā ir ļoti dažādas. Loģiski, ka tā lielākā vērtība būs koku veids, kas aug mežā. Skujkoku mežu cena par hektāru  varētu sasniegt pat 8 tūkstošus eiro! Mežu vērtēšana tiek veikta profesionāli vērtējot dažādus kritērijus, tai skaitā atrašanās vietu, izvešanas attālumu, mitruma pakāpi un tā tālāk. Viszemākā vērtība noteikti ir mežiem, kuri atrodas jūras un upju tuvumā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *