Mūsdienu parkets un lamināta grīdlīstes – izvēlamies piemērotu materiālu

Jebkuras mājas, dzīvokļa vai ofisa interjera pamatu pamatā ir modernas grīdas. Mūsdienās ir tik ļoti daudzi grīdas segumi, ko varētu izvēlēties tieši Jūsu mitekļa dizainam. Viens priekšroku dod ierastajiem un salīdzinoši lētajiem materiāliem, piem., lamināts, linolejs, kovrolīns vai arī flīzes. Citiem vairāk tīk tādi grīdas segumi, kas jau ir jaunāki un dārgāki, kā piemēram, marmoleum, ielietās grīdas vai jebkura veida parkets. Nenoliedzami, ja tiks izvēlēts jauns grīdas segums, ir jāizprot, kurā tad istabā šis būs uzlikts, jo dažādiem materiāliem ir savādākas īpašības. Ja tiek skatīti, grīdas segumi guļamistabā un priekšnamā parasti tiks izvēlēti atšķirīgi, jo priekšnams ir vairāk caurstaigājams nekā guļamā zona.

Kas vislabāks – parkets vai arī lamināts?

Mēģinot izprast, kas tad būtu vislabāk – lamināts vai parkets. Ieteicams uzzināt tās īpašības ar ko tie savstarpēji atšķiras. Lamināta grīdlīstes neapstrīdami būs lētāks risinājums nekā tas pats parkets, šajā gadījumā jāmin, kad lamināta cena ir atkarīga no tā klases. Priekš mājas labāk izvēlēties trīs klases – 21, 22 un 23. Divdesmit pirmās klases lamināts nolietojas divos gados, pēc tam tas noberžas un deformējas, 22 klases lamināta ieklāšana tiek īstenota istabās, kur maz staigā, tā kā kalpo četrus gadus, šī klase nederēs dzīvojamā telpā, virtuvē un priekšnamā. Bet 23 klases grīdlīstes kalpo 6 gadus, ko liek telpās, kur tik daudz netiek staigāts. Mūsdienās parasti izmanto trīsdesmit otrās klases laminātu, tas kalpo līdz pat piecpadsmit gadiem, bez tam parasti sis ir tieši tas lamināts akcija uz kuru ir tiešām laba.

Parkets jau tiek pieskaitīts pie dārgākiem segumiem, kaut gan šis to tiešām jau ir pelnījis, jo šī materiāla izturība un kvalitāte, tieši tā kā pirms 100 gadiem, joprojām ir augsta. Šī veida grīdlīstes izceļas ar to, ka tās ir izgatavotas no dabīga koka, un tas ir īpaši vērtīgi šodien, jo visapkārt ir sintētika un apstrādātas izejvielas. Turklāt parkets jau ir arī ekoloģisks un neatkārtojams un Jūs variet būt droši, ka Jūsu grīdas ir ekskluzīvas. Taču galvenais tā mīnuss ir parketa cena, tā ir salīdzinoši augsta. Tajā pat brīdī var tikt izvēlēts trīsslāņu parkets, kur parketa virskārtu veido dažnedažādu koka līmētas un finierētas lameles, kuras beigās pārklāj ar eļļu un laku.

Parasti grīdas segumi būs meklēti īpašās vietās, kā piemēram, kāds parketa centrs, kur jau grīdas segumi ir lielā dažādībā. Šajās vietās bieži vien ir sastopams arī lamināts, turklāt tā darbinieki varētu atbildēt uz jautājumiem, ar ko lamināts un parkets atšķiras savā starpā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *