Pieraksts pie okulista – kam tad vērst īpašu uzmanību?

Acu ārsts ir jāizraugās diezgan pārdomāti. Mēs uzticam šim ārstam būtisku lietu – redzi. Tieši labs speciālists spēj saglabāt mūsu dzīves kvalitāti uz ilgiem gadiem. Latvijas teritorijā protams ir ļoti daudz profesionālu ārstu, taču kā tad tos uziet? Mūsdienās daudzi cilvēki iesāk savus meklējumus tiešsaistē, jo tur ir gan rekomendācijas jau par ārstu, gan ir iespēja atrast profesionāli tuvāk savai dzīvesvietai. Bet sākumā nepieciešams saprast, kāda ir kvalifikācija, jo acu ārsts jau ir vispārīgs termins. Tiem jau ir 3 specialitātes – oftalmologs, kā arī optometrists un, protams, optiķis. Ar ko gan tie atšķiras, centīsimies uzzināt tālāk.

Kur labāk izdarīt acu pārbaudi?

Būs vajadzīga acu pārbaude un arī nepieciešams acu ārsts bērniem, bet kurš būs piemērotākais? Šodien medicīnas iestādē parasti iespējams atrast terminu oftalmologs un optometrists, taču vai tiešām šis jau ir tas pats? Šie speciālisti īsteno redzes pārbaudi, kā arī viņiem ir ārstniecības personas sertifikāts, tajā pat brīdī atšķirības ir. Optometrists pārbauda galvenās acu funkcionēšanu – var noteikt tuvredzību, tālredzību, kā acis redz kopā, un tad, kad tiek noteikta jebkāda novirze no normas, kur jau nepieciešama ārstēšana, šajā gadījumā klients tiek nosūtīts pie ārsta. Tieši oftalmologs acu ārsts ir tas speciālists, kurš veic padziļinātu pārbaudi un profilaktiskās darbības. Bieži vien oftalmologs var tikt saukts arī par okulistu. Kad pacientam jau ir nepieciešama ārstēšana un citas manipulācijas, attiecīgi kvalifikācijai oftalmologs veic medicīnisku vai jau ķirurgiska rakstura ārstēšanu. Bet, optiķis jau ir tas speciālists, kas tad taisa koriģējošās brilles pēc redzes speciālista receptes. Nenoliedzami, šodien ir jau populāra profesija optometrists, kas veic arī optiķa funkcijas, kurš jau var veikt parastu acu pārbaudi un izgatavot brilles.

Kam tad vērst pastiprinātu uzmanību, meklējot speciālistu?

Kad ir vajadzīgs acu ārsts, pats pirmais, kas būtu jāsaprot – nepieciešama ārstēšana vai arī vienkārša acu pārbaude. No tā izriet, kāds tad speciālists vajadzīgs – oftalmologs vai arī optometrists. Optometrists izkontrolēs redzi, bet jau oftalmologs veiks ārstēšanu. Ja var sajust, kad brilles kļuva diezgan vājas, varētu būt, ka Jums pat varētu pietikt ar optiķi – optometristu, kas spēs pārbaudīt redzi, kā arī sataisīt koriģējošās brilles. Katrā gadījumā, gan oftalmologs, tā arī optometrists ir medicīniskā persona, kas nozīme, ka tiem ir jābūt sertifikātiem, ko var pārbaudīt. Nākamais ir atrast rekomendācijas jau par acu ārstu. Protams, jau ir parocīgi, ja var attālināti pieteikties uz konsultāciju, kā arī mājas lapā atrast izmaksas acu pārbaudei. Redze jau ir svarīga lieta, tādēļ tas ir jāuztic tikai kvalificētam speciālistam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *