Redzes pārbaude tieši pie oftalmologa

Daudzi klienti pilnīgi nesaprot ar ko atšķiras savā starpā optometrists un tāds ārsts, kā oftalmologs, vai, piemēram, kas tad ir optiķis. Tas jau ir tādēļ, ka diezgan ilgus gadus jebkurš acu ārsts jau tika dēvēts par okulistu. Laikam ejot, dažādas klīnikas sāka pielietot jaunu terminoloģiju, savukārt cilvēki sāka apjukt, kas tieši ir kurš un tieši pie kura speciālista būs īsta acu pārbaude. Tālāk centīsimies precizēt, ar ko gan nodarbojas minētie speciālisti, starp kurām specialitātēm ir starpība un starp kurām viņas nav. Turklāt varēsiet uzzināt, kā piemeklēt speciālistu, kā arī kam tieši pievērst īpašu vērību.

Kur vislabāk veikt pārbaudi acīm?

Būs vajadzīga acu un redzes pārbaude un arī nepieciešams acu ārsts, bet kurš tad ir piemērotākais? Mūsdienās medicīnas iestādē visbiežāk varētu sastapt terminu oftalmologs vai optometrists, taču vai šis būtu viens un tas pats? Šāda veida okulisti īsteno acu pārbaudi, turklāt tiem vienmēr būs ārstējošās personas kvalifikācijas sertifikāts, taču atšķirība starp tiem ir. Piemēram, optometrists skatās pamata acu funkcijas, viņš var konstatēt tuvredzību, tālredzību, kā acis redz kopā, taču, ja ir konstatēta jebkāda novirze, kur vajadzīga ārstēšana, šajā gadījumā cilvēks būs nosūtīts pie ārsta. Un tieši oftalmologs acu ārsts jau ir tas cilvēks, kas dara padziļinātu pārbaudi un profilaksi. Bieži vien oftalmologs jau tiek saukts arī par okulistu. Kad pacientam ir nepieciešama ārstēšana un citas manipulācijas, attiecīgi savai kvalifikācijai ārsts veic medicīnisku vai jau ķirurģisku ārstēšanu. Bet, optiķis būs tas speciālists, kas tieši taisa koriģējošās brilles jau pēc redzes ārsta receptes. Bez šaubām, mūsdienās ir populāra profesija optometrists, kas veic arī optiķa funkcijas, kas tad jau var veikt vienkāršotu redzes pārbaudi, kā arī izgatavot brilles.

Kā uziet profesionālu acu ārstu oftalmologu vai optometristu?

Kad būs nepieciešams acu ārsts, pats pirmais, kas būtu jāizprot – vajadzīga ārstēšana vai parasta acu pārbaude. Tādējādi arī sapratīsiet, kāds speciālists nepieciešams – oftalmologs vai arī optometrists. Optometrists izkontrolēs redzi, bet jau oftalmologs veiks ārstēšanu. Ja jūtat, kad koriģējošās brilles kļuva par vāju, var būt, kad Jums pietiks arī ar optometristu – optiķi, kurš spēs pārbaudīt Jums redzi un sataisīt brilles. Jebkurā gadījumā, kā oftalmologs, tā arī optometrists ir ārstnieciskā persona, kas nozīme, ka tiem jau ir jābūt sertifikātiem, kurus var pārbaudīt. Nākamā lieta ir atrast klientu atsauksmes jau par acu ārstu. Bez šaubām, vienmēr būs ērti, kad iespējams attālināti pieteikties uz konsultāciju, kā arī vietnē uzreiz redzēt cenu šim pakalpojumam. Redze tomēr ir svarīga lieta, tāpēc tā būtu jāuztic tikai profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *