Uztura bagātinātājs – kolagēns

Ja Jūs esat veselīgas ēšanas principu fans, šajā gadījumā bez šaubām būsiet manījuši, cik ļoti dažādi uztura bagātinātāji kļūst pieprasīti, īpaši pats kolagēns. Kas tiešām tad ir kolagēns? Tas būtu visplašākais proteīns cilvēka ķermenī, kas tieši nodrošina ādas, kaulu, skrimšļu, locītavu, matu kā arī audu jaunību un elastību. Šis jau ir saistaudu bāze un veido 1/3 cilvēka organisma olbaltumvielu, kā arī apmēram astoņdesmit procentu no sausās ādas masas. Vairāku faktoru ietekmē, piemēram, vecums vai liela fiziska aktivitāte var šīdināt dabisko kolagēnu. Turklāt kolagēna izsīkums, kas tad ir zarnu gļotādas sastāvdaļa, var veicināt pārtikas pārstrādāšanas problēmas organismā. Tādēļ parasti cilvēkus pievilina kolagēna pulveris vai, piemēram, dzeramais kolagēns ādai, mēģinot tādējādi saglabāt savu veselību.

Uztura bagātinātājs – kolagēns un arī tā tipi

Visizplatītākie kolagēna tipi cilvēka ķermenī, saskaņā ar zinatnieku redzējumu, būs pirmais, otrais, trešais, ceturtais, piektais un desmitais. 1. tips būs sastopams 90% audos. Šis tips sastopams ādā un ir nosaukts par galveno kaulu sastāvdaļu. 1. tipa dabiskais kolagēns palīdz konstruēt cīpslas, muskuļu un skeleta sistēmas saites un arī iekšējos orgānus. 2. tips ir šķiedraudu kolagēns. Uziets locītavās, acu apvalkā. III tips ir zarnu, muskuļu un asinsvadu sienās. Ceturta tipa olbaltums veido šūnu membrānas, kas balsta audu šūnas, piektais tips ir uz šūnu, matu un vēl placentas virsmas, taču X tips nodrošina kaulu veidošanos, augšanu, locītavu skrimšļa attīstību un pārveidošanu. Tie uztura bagātinātāji visbiežāk satur dzīvnieku kā arī jūras iemītnieku kolagēnu. Liellopu kolagēnu galvenokārt pārstāv II un III tips. Viennozīmīgi tas ir piesātināts ar glicīnu un prolīnu, turklāt dotais kolagēns muskuļiem ir labākais risinājums. Zivs produktu kolagēns (I, II, III tips) viegli absorbējas un nodrošina pareizu gremošanu. Tas ir visefektīvākais proteīns un veicina palīdzību ķermeņa iekšējiem orgāniem, asinsvadiem, kauliem, locītavām un vēl dermai. Tāpēc, kad tiek izvēlēts kolagēns ādai, matiem vai jau kolagēns locītavām, tad tas būs no jūras produktiem.

Dabiskais kolagēns, kurā vietā to pirkt?

Tad, kad būtu nepieciešams kolagēns, pirkt to iespējams ne tikai aptiekā, bet arī, piemēram, tiešsaistē. Bet centieties uzzināt vairāk par pārdevēju un viņa reputāciju, tā kā tie uztura bagātinātāji jau ir jāuzņem iekšķīgi. Noskaidrojiet priekš sevis, kāds tad ir nepieciešams veids – kolagēns ādai, matiem, vai , piemēram, kolagēns kauliem, muskuļiem. Protams, pirms sūtīt būtu nepieciešams precizēt, kāda tieši būtu kolagēna lietošana. Ir dzeramais kolagēns, kas ir gatavā formā. Viennozīmīgi šis būtu ļoti viegli sagremojams, pie tam ir piemērots pat tiem, kuri cieš no gastrīta. To ir ērti uzņemt, kā arī tāda lieta nebūs pašam jātaisa – 1 pudele jau satur ikdienas devu piecus g. Tiek plaši izmantots kolagēna pulveris, kurš tad ir vienkārši uzņemams. Taču, ja pulveri pērkat ne paciņas veidā, tad dzēriens būs jāsagatavo pašiem, kas tad ceļojumu ziņā nav īpaši ērti. Kapsulas un tabletes būs visērtākais lietošanas paņēmiens, ko tad varat paņemt līdzi uz darbu vai ceļojumā. Protams, tad kad tiks skatīts kolagēns atsauksmes būs tas, ko labāk ir jāizlasa vispirms, tādā veidā varēsiet atrast piemērotāko opciju sev.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *