Vissezonu auto riepas vai, piemēram, konkrētajai sezonai savas – rekomendācijas un ieteikumi

Ikkatrs zina, kad parasti auto riepu maiņa tiek veikta 2 reizes gada laikā – pirms vasaras un vēl pirms ziemas. Biežāk tieši ar šādām pārdomām viss arī noslēdzas, reti kurš autovadītājs būs informēts par to, ar ko tad riepas atšķiras un kam pievērst pastiprinātu uzmanību, meklējot, piem., vasaras riepas. Ļoti daudziem patīk tā sauktās vissezonas riepas, jo ir maldīgs viedoklis, ka, izmantojot šādas riepas, visas problēmas var atrisināt vienā rāvienā. Tomēr ikvienam autovadītājam tomēr ir nozīmīgi izprast, kad riepu maiņa priekš automašīnas tiešām ir jāuztver nopietni(ielūkojies te – https://www.riepugaraza.lv/serviss). Tieši no auto riepu veida tad ir atkarīgs ne vienīgi trokšņa līmenis salonā, taču arī tas, ka auto saķeras ar ceļu un pati brauksanas ērtība!

Sezona, riepu raksts – kas vēl ir jāievēro?

Jūsu braukšanas drošību nosaka vairāki momenti. Viens no pašiem pamata faktoriem būs pārdomāta riepu atlase. Lai iegādātos auto riepas, kuras jau var nodrošināt drošu saķeri ar ceļu, sakumā ir jānosaka riepu piemērotība sezonai. Konkrēti vasaras riepas tad ir paredzētas braukšanai, kad temperatūra ir no +7 grādiem pēc celsija. Tās ir izgatavotas no cietiem samaisījumiem, tādēļ tās izceļas ar diezgan lielu izturību pret nodilumu un arī drošu vadāmību. Tomēr aukstā temperatūrā tāda tipa riepu veidi paliek diezgan stīvi un nevar nodrošināt drošu saķeri ar ceļu. Savukārt ziemas riepas jau ir izgatavotas jau no mīkstiem savienojumiem, līdz ar to tās saglabā braukšanas veiktspēju aukstās temperatūrās. Šādu riepu protektors standartā ir aprīkotas ar dzelzs radzēm, kas paaugstina drošības līmeni, braucot pa sniegu un ledu. Un jau vissezonas auto riepas ir it kā kompromisa risinājums, kas pēc drošības jau nav tik ļoti labas, salīdzinot ar tām riepām, kas konkrētajai sezonai paredzētās. Šāds variants jau ir piemērotas tām valstīm, kur tad ziemas mēnešos gaisa temperatūra nemaz nav tik ļoti zema.
Kā arī vēl viens nozīmīgs moments būs auto riepu protektora raksts. Auto riepas ar rakstu bez virziena jau ir budžeta variants, tāpēc tās jau ir diezgan populāras, lai gan viņas nespēj nodrošināt augstu drošības pakāpi. Braukšanai pa slapjiem ceļiem ir atbilstoši varianti jau ar konkrēta virziena zīmējumu, kas novirza netīrumus no riepu apakšas. Vislabāko saķeri ar ceļu, īpaši nestabilos laikapstākļos, sekmē riepas jau ar asimetrisku rakstu, kas tieši varētu veicināt automašīnas manevrēšanu. Der atminēties, kad cenai šeit ir nozīme. Kad tiek pirktas diezgan lētas riepas, būs taupīts tieši uz savas drošības. Tāpēc labāk būtu piemeklēt kādu tieši vidējā segmenta produktu. Ja arī nav skaidrs, kādas tieši auto riepas izvēlēties, labāk būtu lūgt palīdzību pie nozares speciālistiem, piemēram, jebkāda laba riepu noliktava strādā ar speciālistiem.

Kā var izvēlēties riepu pārdevēju?

Salīdzinoši nesen pamata vietas, kur tad bija iespējams nopirkt riepas bija tiešām ikkatrs riepu serviss, kur mēs devāmies un meklējām atbilstošākos veidus. Laika gaitā riepu noliktava online palika daudz populārāks veikala veids klientam. Interneta vietnē tiešām var momentāli piemeklēt, dabūt online konsultāciju vai arī pieteikties uz vizīti. Pastāv pāris detaļas, kurām vērst interesi, ja būs izvēlēta riepu garāža. Ja dot priekšroku tiešsaistes vietnei, tad šinī gadījumā svarīgākais tomēr ir lapas izkārtojums un tās dizains – galvenajai lapai jāparāda galvenās apmeklētāja vēlēšanās, mājas lapas struktūrai būtu jābūt parocīgai un arī saprotamai. Piedāvājums – liela produktu izvēle (jaunas riepas un vēl lietie diski), tas nosaka vietnes kvalifikāciju. Laba riepu garāža nodrošina pat vēl dažādus iespējas, kuros ietilpst arī, piemēram, riepu montāža vai riepu balansēšana. Ja tiks skatītas jaunas riepas, svarīga ir bez šaubām arī to vērtība, kvalitatīvā autoservisā vajadzētu būt piemēram, kā premium klases piedāvājumam, gan arī ekonomiskākajiem variantiem. Pastāvīgo pircēju rekomendācijas – bez šaubām, kad tad nepieciešama riepu maiņa, pirmais būtu iepazīties ar cilvēku rekomendācijām. Nenoliedzami, profesionāli darbinieki tieši ar vairāku gadu iemaņām un kā labs bonuss – dažādas izpārdošanas vai akciju piedāvājumi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *