ZIEMASSVĒTKU DZEJOLĪŠI KO SKAITĪT PIE EGLĪTES

Ziemassvētki ir gada gaidītākie svētki kā lieliem tā maziem. Katrā ģimenē Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas mēdz atšķirties, taču pantiņu skaitīšana un dāvanu saņemšana, noteikti, ir neatņemama sastāvdaļa. Dažādi Ziemassvētku dzejoļi skan mūsu prātos jau no mazām dienām – par pīrāgiem, circeņiem un salatēvu. Ja agrāk pantiņus mācīja mamma tad tagad daudzi, tostarp bērni, Ziemassvētku pantiņus meklē paši ar interneta starpniecību, lai visiem sagādātu pārsteigumu svētku kulminācijas brīdī. Interneta ietekme uz tradīcijām ir nenoliedzama. Gluži kā pantiņu grāmata, tikai virtuāla un pieejama uzreiz. Atliek atrast īsto un jau pavisam drīz tiksiet pie Salatēva maisā paslēptajām Ziemassvētku dāvanām.

ZIEMASSVĒTKU PANTIŅI UN SPĒLES INTERNETĀ

Dāvanas nekad nav bijis noteicošais svētku svinēšanas iemesls, jo kopā būšana un jauku atmiņu veidošana sniedz daudz lielāku gandarījumu kā taustāmas mantas. Daudziem šie ir mīļākie un siltākie gada svētki, par spīti tam, ka tiek atzīmēti gada aukstākajā periodā, tiek spēlētas spēles un piekoptas dažādas Ziemassvētku tradīcijas. Šajā laikā daudzi kļūst atvērtāki, siltāki un mīļāki, līdz ar to, tas būtu saucams arī par sava veida Ziemassvētku brīnumu. Nenoliedzami cilvēki izvēlas dāvināt lietas ar nozīmi, nevis paķert pirmo, ko ierauga veikala plauktā. Smaidu noteikti izraisīs arī nelielas dāvaniņas. Dažādi svētku pantiņi un novēlējumi noteikti paspilgtinās Ziemassvētku vakara piedzīvojumus.

ZIEMASSVĒTKU SVINĪBU TRADĪCIJAS PASAULĒ

Saprotams, ka citu valstu Ziemassvētku tradīcijas var būt atšķirīgas. Arī svētku svinēšanas laiks var variēt pa pāris nedēļām, jo, piemēram, pareizticīgo Ziemassvētki tiek svinēti divas nedēļas vēlāk – 7. janvārī Tas skaidrojams ar 15.gadsimtā notikušo kalendāru maiņu, kad, Eiropai pārejot pie Gregora kalendāra laika uzskaitījumam, Austrumu baznīca turpināja izmantot Juliāna kalendāru. Ziemassvētkos daudzi arī izvēlas ieturēt gavēni, taču vēl kāds pieturas pie vēl atšķirīgākām svētku svinēšanas paražām. Šajā jautājumā nav pareizu un nepareizu atbilžu, jo svētku būtība paliek nemainīga. Arī daļa latviešu Ziemassvētkus svin vēlāk, kopā ar pareizticīgo konfesiju pārstāvjiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *