Dažādi mājokļi un to jumta konstrukcijas veidi

Vairāku pilsētnieku sapnis būtu zemes gabals nomaļā vietā, kur var sākt ēkas būvniecību. Kad tiek projektēta ēka, svarīga tad ir mājas paša jumta konstrukcija. No tā vai būs pareizi piemeklēta forma, veikti korekti aprēķini, izstrādāta un ievērota atbilstoša darba tehnoloģija, vienmēr ir atkarīgs nākotnes mitekļa komforts. Tā kā jumta konstrukcijas veidi ir tiešām dažnedažādi, ir jāizvēlas piemērotākais tieši Jūsu gadījumā, lai būtu izvelēts arī pareizais jumta segums. Ka arī, neskatoties uz to, vai tā ir māja vai tikai dārza māja, vienmēr jāatceras, ka tieši jumta siltināšana ir būtiska būvniecības daļa. Un kā stila elements var būt izmantotas koka kopnes, kas bija moderns risinājums.

Uzzini vairāk – https://marupesjumti.lv/

Jumta konstrukcijas veidi

Kad tiek plānota mājokļa būvniecība un tās projekts, pirmā lieta ir dizains, kur tiek iekļauta gan jumta konstrukcija, gan jumta segums unn tā veids. Mūsdienās jumta konstrukcijas veidi eksistē diezgan daudzpusīgi, taču visbiežāk izmanto vienslīpnes vai arī daudzslīpnes jumtus, bet citur populāri ir arī plakanveida jumti, veidojot četrstuŗveidīgus mājas dizainus. Bieži ir izmantotas kopnes, mēģinot padarīt mājas dizainu interesantāku. Jumta uzstādīšana var būt no dažādiem izejmateriāliem, piemēram, dakstiņjumts ir izturīgs un ilggadīgs, kalpo līdz pat 100 gadiem,, taču plakaniem jumtiem vislabākais jumta segums būtu modificētā bitumena jumts, kura priekšrocība ir ātra ieklāšana un salīdzinoši zemas izmaksas. Taču pirms tiek piemeklēts jumta segums, izrunājiet šo momentu ar savu projektētāju.

Kopnes vai spāres Jūsu mājai?

Jumta kopnes ir tāda veida jumta konstrukcija, kas savstarpēji apvienojas kopā ar plaksnēm no tērauda, tādā veidā iegūstot izturīgu konstrukciju un tiks ietaupīta pati koksne. Kopnes ražo no sausas koksnes un tās konstrukcijas apstrādā ar aizsarglīdzekļiem, tādējādi padarot kopnes gan ugunsdrošas, gan arī ilggadīgas. Savukārt, jumta spāres prasa trīsreiz vairāk koksnes, padarot koka kopnes par labu alternatīvu. Koka kopnes ir izturīgas un viegli uzstādamas, un šī tipa jumta konstrukcija tiek izmantota kā dzīvojamās mājās, kā arī saimniecības telpās vai ražošanas ēkās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *