Kā sameklēt savu acu ārstu?

Acu ārsts ir un paliks viens no speciālistiem, kas būtu jāapmeklē reizi gadā. Mazuļiem, kā piemēram, acu ārsts tiešām ir nepieciešams un pat ir skolas, kur speciālists var atbraukt uz pašu mācību iestādi. Mēs, protams, vēlamies, lai mūsu acis pārbaudītu speciālists, kas varēs ieraudzīt pat vismazāko problēmu. Regulāra redzes pārbaude ļaus diagnosticēt novirzes to sākuma stadijā, tādā veidā var izbēgt no veselības problēmām. Kā labāk sameklēt ārstu un uz ko tad vērst uzmanību, centīsimies uzzināt vairāk turpmāk.

Optometrists, oftalmologs vai okulists un ar ko tie atšķiras savā starpā?

Nepieciešama acu pārbaude un arī nepieciešams acu ārsts, bet kurš būs īstais? Šodien medicīnas iestādē visbiežāk varēsiet sastapt terminu oftalmologs un optometrists, bet vai tas būtu viens un tas pats? Šie speciālisti īsteno acu pārbaudi un viņiem vienmēr būs ārstniecības personas kvalifikācijas sertifikāts, tajā pat brīdī atšķirība starp tiem ir. Piemēram, optometrists pārbauda galvenās redzes funkcijas – var noteikt tuvredzību, tālredzību, kā acis redz kopā, un tad, ja tiek konstatēta jebkāda novirze no normas, kur nepieciešama ārstēšana, tad klients būs nosūtīts jau pie acu ārsta. Tieši oftalmologs acu ārsts būs tas cilvēks, kas dara detalizētu pārbaudi un profilaksi. Parasti šis ārsts var tikt dēvēts arī par okulistu. Ja klientam jau ir nepieciešama ārstēšana, attiecīgi savai kvalifikācijai oftalmologs veic medicīnisku vai jau ķirurgiska rakstura ārstēšanu. Turpretim, optiķis ir tas speciālists, kas izgatavo brilles jau pēc redzes ārsta receptes. Bez šaubām, tagad jau ir izplatīta profesija optiķis-optometrists, kas tad jau var īstenot vienkāršotu redzes pārbaudi un izgatavot brilles.

Okulists – uz ko skatīties, tad, kad meklē?

Brīdī, kad ir vajadzīgs acu ārsts, pirmais, kas tieši būtu jāizprot – nepieciešama ārstēšana vai parasta acu pārbaude. Tādējādi arī sapratīsiet, kāds tad okulists būs nepieciešams – oftalmologs vai optometrists. Optometrists pārbaudīs redzi, savukārt oftalmologs jau veiks ārstēšanu. Savukārt, ja jūtat, ka brilles kļuva diezgan vājas, varētu būt, kad Jums pietiks ar optometristu – optiķi, kas varēs pārbaudīt Jums redzi un sataisīt brilles. Katrā gadījumā, gan oftalmologs, tā arī optometrists jau ir medicīniskā persona un viņiem ir jābūt sertifikātiem, ko varētu pārbaudīt. Nākamais būtu sameklēt atsauksmes par acu ārstu. Protams, ir ērti, kad iespējams digitāli pierakstīties uz vizīti un vietnē redzēt cenu acu pārbaudei. Redze ir nozīmīga lieta, tādēļ tas būtu jāuztic tikai kvalificētam speciālistam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *