Uz ko skatīties un kam pievērst uzmanību, kad nepieciešams nopirkt jaunas durvis?

Meklējot durvis mājoklim, mēs bieži vien pievēršam uzmanību vien to vizuālajai pievilcībai. Taču, lai jau nodrošinātu ne vien labu izskatu, bet arī praktiskumu, drošību un arī siltuma taupību, būtu būtiski piemeklēt tās īstās iekšdurvis vai ārdurvis, kā arī atbilstošu furnitūru.

Šajā rakstā skatīsim, kādas tieši durvis ir piemērotas atšķirīgām vajadzībām un kā atrast piemērotu furnitūru, kas tad padarīs durvis vēl funkcionālākas.

Kādas tieši durvis mājoklim būtu labākas – koka, metāla, PVC vai varbūt stikla durvis?

Pirmkārt, būtu jāsaprot, no kāda tieši materiāla izvēlēties iekšdurvis un jau vēl svarīgāk, kādas būs ārdurvis. Katram ražošanas materiālam ir savi plusi un arī mīnusi, tādēļ būtu vērts padomāt jau par to, kas Jums vislabāk atbilst.

  • Koka durvis – siltums un mājīgums. Tādas durvis piešķirs mājoklim dabisku siltumu un estētisku pievilcību. Taču koks ir arī regulāri jākopj, lai varētu izvairīties no bojājumiem un krāsas izbalēšanas. It īpaši tas attiecas uz ārdurvīm, jo visu laiku durvis tiek ietekmētas no ārējās vides faktoriem.
  • Metāla durvis ir par drošību un izturību. Metāla durvis aizsargā pret ielaušanos un arī laikapstākļiem. Tomēr tās varētu likties aukstas, pie tam tāda veida durvis regulāri jākopj, lai novērstu korozijas riskus. Parasti no metāla tiek izvēlētas tieši ārdurvis mājām un dzīvokļiem.
  • PVC durvis – šīs durvis ir vieglas un tās ir viegli kopt. Turklāt tās ir izturīgas pret mitrumu un laikapstākļiem, taču PVC durvis izskatās pārlieku parastas salīdzinājumā ar cita veida materiāliem. Tādēļ bieži vien tās tiek apvienotas ar stiklu, padarot koptēlu vieglāku.
  • Stikla durvis – visbiežāk stikla iekšdurvis ir stilīgs un moderns variants. Bet tās var viegli sasist un arī tās būs regulāri jākopj.

Furnitūra durvīm – atlase

Varbūt neesat aizdomājušies, bet izvēloties durvis, ne mazāk būtiska lieta būs arī durvju furnitūra. Priekš tam, lai durvis būtu stilīgas un funkcionālas, meklējot durvju furnitūru tiešām ir vajadzīgs veikt pareizu izvēli. Izvēloties furnitūru durvīm, galvenais ir piemeklēt to, kas tieši atbilst Jūsu vajadzībām un dzīvesveidam. Pārliecinieties, ka pati furnitūra ir uzticama – slēdzenes kvalitatīvas un ir no pārbaudītiem ražotājiem. Furnitūrai ir jābūt arī estētiski pievilcīgai un pieejamai naudas ziņā. Neaizmirstiet arī par kopšanas vieglumu un furnitūras izturību. Durvju furnitūrai ir jābūt ilglaicīgai un labi jākalpo. Mēģiniet pieskaņot furnitūru mājas stilam, lai jau iekšdurvis vai ārdurvis ir ne tikai praktiskas, bet vienlaicīgi arī pievilcīgas un izturīgas.

Jums tagad ir zināms, kādi pastāv durvju materiāli un kādu furnitūru var atrast, taču ir grūti veikt izvēli? Obligāti prasiet padomu speciālistiem! Vienīgi speciālists, uzklausot Jūsu vēlmes, varēs ieteikt variantu, kas derēs tieši Jums. Nav būtiski vai tiek izvēlētas ārdurvis vai iekšdurvis, laba un pārbaudīta durvju pārdošanas vieta ir Jūsu mērķis. Un, protams, kad tiek meklētas metāla, PVC vai koka ārdurvis cena spēlē tikpat svarīgu lomu izvēles veikšanā kā citi faktori. Izpēties atsauksmes un tad dodaties pie durvju dīlera vai ražotāja, kur tad Jums varēs nodrošināt arī durvju uzstādīšanu. Durvis būs ilglaicīgs un labs pirkums, ja tās uzstādīs profesionāls meistars. Izvēli veiciet pārdomāti un tad durvis spēs priecēt Jūs ilgus gadus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *