VAI KONTAKTLĒCAS IR LĒTAS?

Cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar redzi, bieži vien ir vairākas iespējas, kādus redzes korekcijas līdzekļus lietot ikdienā. Visbiežākie risinājumi redzes korekcijai ir brilles un acu lāzeroperācija, taču abi divi risinājumi izmaksā salīdzinoši dārgi. Ja savu redzes problēmu dēļ līdz šim bijāt spiesti valkāt tikai brilles, tad varam iepriecināt, jo arī specifiskas redzes problēmas mūsdienās ir iespējams risināt ar kontaktlēcu palīdzību.

Daudzi dod priekšroku kontaktlēcām, jo tās ir viegli lietojamas, salīdzinoši lētākas un tās nav iespējams pazaudēt vai saplēst kā, piemēram, brilles. Kontaktlēcas jeb acu lēcas ir iespējams iegādāties arī internetā, bez steigas, izvēloties sev piemērotākās, taču, pirms tam iesakām konsultēties ar optometristu, lai noskaidrotu kāda stipruma lēcas ir piemērotas un vajadzīgas.

CIK ILGI VAR IZMANTOT KONTAKTLĒCAS?

Internetā ir iespējams iegādāties arī optikas preces. Kontaktlēcu veidi ir dažādi, ir ne tikai lēcas, kas koriģē redzi, bet arī lēcas bez koriģējošām īpašībām, ko var izmantot imidža papildināšanai. Pamatā lēcas tiek iedalītas pēc izmantošanas ilguma un valkāšanas veida. Pastāv lēcas, kuras nav nepieciešamība ņemt ārā noteiktu laika posmu, un, protams, ir standarta lēcas, kuru izmantošanas laiks ir ierobežots. Kontaktlēcas var lietotas gan redzes korekcijai tuvumā, gan tālumā, gan tie, kuriem ir noteikts astigmātisms.

LĒCAS PAR LABĀM CENĀM

Optikas preču cena vienmēr ir spēlējusi lielu lomu tajā, kādus redzes korekcijas līdzekļus izvēlamies. Kontaktlēcu cenas var atšķirties dažādos veikalos, taču cenu atšķirība nebūs ļoti ievērojama. Piemēram, vienas dienas kontaktlēcu cena būs vidēji 25 eiro, un iepakojumā ir 30 lēcas, katrai dienai savas. Kontaktlēcu skaits iepakojumos ir dažāds, taču, jāatceras, ka vienas dienas kontaktlēcas nav paredzētas lietošanai visu diennakti, precīzāk, ar tām nav ieteicams iet gulēt. Kontaktlēcas, kas paredzētas atsevišķām redzes problēmām, ir iespējams lietot gan nepārtraukti visu diennakti, gan tikai pa dienu. Toriskās lēcas iesaka lietot pēc speciāla režīma. To cena ir ap 50 eiro un kalpo kā spēcīgs redzes korekcijas līdzeklis, tādēļ pirms to iegādes un lietošanas, nepieciešams konsultēties ar savu optometristu. Savukārt multifokālās lēcas ir paredzētas lietošanai tiem, kuriem ir tuvredzība vai tālredzība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *