KUR PIRKT MALKU UN GRANULAS?

Kādēļ pavasaris un vasaras sākums ir labākais laiks jauna kurināmā iegādei? Jo, gadījumā, ja kurināmais ir mitrs, tam būtu gana daudz laika izžūt līdz apkures sezonas sākumam. Tas ir arī laiks, kad vislabāk pārnaudīt savas apkures sistēmas tehnisko stāvokli.

Nereti pārdevēji šajā laikā piedāvā dažādas akciju cenas, un kurināmo ir iespējams iegādāties par ļoti patīkamām cenām. Atlaides attiecināmas uz jebkāda veida kurināmo šeit, arī granulām un briketēm. Kokskaidu briketes var izmantot kā lielisku kurināmo arī parastajās krāsnīs.

MŪSDIENĪGI RISINĀJUMI APKUREI

Apkures sistēmas veids ir tas, kas nosaka kādu kurināmo jāizvēlas. Ja briketes var izvēlēties kā kurināmo gan krāsnīm, gan apkures katliem, tad granulas var izmatot tikai speciālajos granulu katlos. Kā izlemt par labu vienam vai otram apkures materiālam? Pirmais un noteicošais ir tas, ka kurināmajam ir jābūt sausam. Granūlu un brikešu kvalitāti ir viegli pārbaudīt, jo tieši kvalitāte nosaka to, cik labs būs izvēlētais kurināmais materiāls. To vislabāk var pārbaudit briketi nometot pie zemes, jo, ja tā sašķīst, tad nav bijusi gana kvalitatīvi izveidota. Jo birstošāka brikete, jo mazāk siltuma tā tur un tās lietderības koeficients ir zems. Cena briketēm un granulām par tonnu ir vidēji 120 eiro, malkas krava maksā līdzīgi, taču tā vēl ir jākrāmē un jāžāvē, savukārt briketes un granulas tiek piegādātas jau mitrumnecaurlaidīgos maisos un gatavas tūlītējai izmantošanai. Vislabāk iegādāties kantainās briketes, jo tās ilgāk gruzdēs un turēs siltumu. Briketēm ir pusotru reizi lielāka siltumspēja, tādēļ mazliet jāpieslīpē prasme krāsnas kurināšanā, lai to nepārkurinātu. Ja izvēlaties kurināt ar briketēm, tad par to pateiksies arī dūmvads, jo tas tik ātri neaizsērēs.

KVALITATĪVAS KOKSKAIDU BRIKETES KĀ ALTERNATĪVS KURINĀMAIS MĀJOKĻOS

Svarīgi arī saprast to, kā darbojas granulu katli un kā krāsnis. Piemēram, apkures katlos kā kurināmo izmanto tikai kokskaidu izstrādājumus, taču krāsnīs malku un briketes. Malkai ir jāžūst vismaz pāris mēnešus, protams, var nopirkt jau sausu, bet vismaz par divas reizes lielāku cenu. Atšķirībā no oglēm, kas pēc izdegšanas nodziest diezgan ātri, kokskaidu kurināmais gruzd un tu siltumu. Krāsnis un kamīni mūsdienās, lielākoties, ir interjera un stila elements, ar otršķirīgu apkures sistēmas funkciju. Ņemot vērā to, ka mūsdienās netrūkst ērtāku telpu apkures veidu, krāsnis paliek otrajā plānā, jo kurināšanai daudziem laika neatliek.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *